Zapalenie pęcherza moczowego. Badania Łódź.

Zapalenie pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego jest powszechnym, przeważnie bakteryjnym stanem zapalnym dolnych dróg moczowych. Infekcja może pojawić się w każdym wieku, niezależnie od płci. Częściej pojawia się u kobiet ze względu na budowę dróg moczowych, sprzyjającą szerzeniu się bakterii do wyższych pięter układu moczowego.

Pierwsze objawy mogą wydawać się niegroźne, jednak nieleczone schorzenie często nawraca, objawiając się wieloma uciążliwymi dolegliwościami. Nieleczona choroba, może prowadzić do uszkodzenia nerek, a w skrajnych sytuacjach nawet do powikłań ogólnoustrojowych.

Zapalenie pęcherza moczowego objawia się bólem i pieczeniem podczas oddawania moczu, zmianą jego barwy i zapachu (mocz ciemny, mętny lub krwiomocz), częstym korzystaniem z toalety (mocz oddawany małymi porcjami), bólem okolicy nadłonowej. Infekcji mogą towarzyszyć stany podgorączkowe, osłabienie, zmniejszony apetyt.

Jak wygląda diagnostyka zapalenia pęcherza moczowego?

Często do postawienia trafnej diagnozy wystarczy szczegółowo zebrany wywiad z pacjentem. Jednak do pełnej diagnostyki wykonuje się: badania ogólne moczu oraz krwi, a także badania bakteriologiczne.

Uczestnictwo w badaniu jest darmowe, a konsultacje prowadzone są przez lekarzy z Centrum Medycznego w Łodzi.

Jeśli masz powyżej 18 lat i rozpoznajesz u siebie objawy zapalenia pęcherza moczowego, możesz zgłosić się do badania przez poniższy formularz. Resztę informacji otrzymasz od naszych koordynatorów drogą telefoniczną.

Badanie prowadzone jest w lokalizacjach: