Badania kliniczne. Rozstrzenie oskrzeli przebiegające z zakażeniem pseudomonas aeruginosa.

Rozstrzenie oskrzeli przebiegające z zakażeniem Pseudomonas aeruginosa

Rozstrzenie oskrzeli jest stanem związanym z trwałym uszkodzeniem ścian oskrzeli. Przebiega z uporczywym kaszlem oraz odkrztuszaniem gęstej, obfitej ilości wydzieliny.

Potrafi prowadzić do znacznego wyniszczenia organizmu chorego. Często dochodzi do zakażenia bakteryjnego zmienionych chorobowo oskrzeli, co dodatkowo pogarsza stan pacjenta. Jednym z takich drobnoustrojów, jest pałeczka ropy błękitnej.

Podstawą leczenia w takiej sytuacji jest właściwa antybiotykoterapia. Dotychczas stosowane antybiotyki, działające w doskonały sposób na pozbycie się patogenu z dróg oddechowych były stosowane tylko w warunkach szpitalnych. W naszym badaniu lek dostępny jest jednak w postaci wziewów, które pacjent może wykonać samodzielnie w warunkach domowych. Niewielkich rozmiarów urządzenie nie tylko zapewnia właściwe dawkowanie leku, ale także jest łatwe w transporcie, aby pacjent zawsze i wszędzie mógł  korzystać z dostępnej terapii. Trzeba pamiętać, że w antybiotykoterapii regularność  przyjmowania leków oraz ich właściwe podanie jest kluczem do sukcesu.

Zapraszamy wszystkich pacjentów do zadawania pytań naszym koordynatorom oraz do zgłaszania się do badania przez formularz.

Badanie prowadzone jest w lokalizacjach: