Pomenopauzalne uderzenia gorąca - Clinnovate : Clinnovate

Pomenopauzalne uderzenia gorąca

Okres okołomenopauzalny bywa bardzo trudny dla wielu kobiet. Liczne dolegliwości spowodowane są obniżającym się poziomem estrogenów w organizmie. Na tej podstawie stworzone zostały najbardziej powszechne leki – różne pochodne estrogenów. Niestety nie są one pozbawione działań niepożądanych, a wiele kobiet nie może ich stosować ze względu na ryzyko, które  niesie za sobą terapia.

 

Została stworzona nowa grupa niehormonalnych leków, których działanie polega na regulacji naczynioruchowej, prowadząc do złagodzenia uporczywych objawów menopauzy. Jednocześnie są one pozbawione objawów ubocznych występujących u kobiet przyjmujących preparaty hormonalne.

 

W ramach uczestnictwa w projekcie każda pacjentka ma zapewnioną serię szczegółowych badań takich, jak USG przezpochwowe, testy na HPV, COVID-19, cytologię oraz badania poziomu hormonów płciowych i inne parametry laboratoryjne.

 

Opiekę nad uczestniczkami obejmują lubiani oraz szanowani lekarze specjaliści z wieloletnim doświadczeniem.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat projektu, wypełnij formularz, aby nasi koordynatorzy mogli się z Tobą skontaktować i opowiedzieć więcej o rekrutacji do programu.

Udostępnij:
Badanie prowadzone jest w lokalizacjach:
Łódź