Łuszczyca Plackowata - Badanie kliniczne Łódź / All-MED : Clinnovate

Łuszczyca plackowata

Badanie przeznaczone jest dla osób z rozpoznaną łuszczycą plackowatą.

 

ŁUSZCZYCA to schorzenie występujące u 2-4% społeczeństwa. Charakteryzuje się obecnością grudek w początkowej fazie choroby, a następnie charakterystycznych blaszek łuszczycowych. Zmiany najczęściej lokalizują się na łokciach, kolanach oraz owłosionej skórze głowy. Istnieją także odmiany, w których zmianom skórnym towarzyszy zajęcie paznokci lub stawów.

 

Podstawą leczenia są stosowane miejscowo maści lub kremy. W bardziej zaawansowanych przypadkach stosowana jest fototerapia oraz leczenie farmakologiczne. Często niestety nawet tak kompleksowe leczenie bywa nieskuteczne, a przede wszystkim uciążliwe. Dlatego konieczne jest poszukiwanie nowych, lepszych form terapii.

 

Program dedykowany jest dla osób z co najmniej średnio zaawansowaną rozpoznaną już łuszczycą. Wymaga przyjmowania doustnie tabletek oraz regularnych wizyt dermatologicznych. Służą one przede wszystkim kompleksowej opiece i obserwacji pacjentów włączonych do badania.

 

Uczestnictwo w badaniu jest całkowicie darmowe, a wizyty prowadzone są przez lekarzy specjalistów dermatologów z wieloletnim doświadczeniem.

 

W programie lekowym obecnie biorą udział osób, bądź jedną z nich!

 

Jeśli masz >18 lat i rozpoznaną łuszczycę plackowatą, zgłoś się przez formularz internetowy do badania. Resztę informacji otrzymasz od naszych koordynatorów drogą telefoniczną. Nie czekaj! Zwalcz łuszczycę już dziś!

Udostępnij:
Badanie prowadzone jest w lokalizacjach:
Łódź