Łuszczyca plackowata

Chorujesz na łuszczycę plackowatą? Poszukujesz możliwości terapii? W naszym głównym ośrodku badawczym w Łodzi prowadzimy obecnie nową terapię Łuszczycy Plackowatej. Konsultacje lekarskie kwalifikują do bezpłatnego programu badań nad nowym lekiem.

Terapia przeznaczona jest dla osób od 18 roku życia z rozpoznaną łuszczycą plackowatą powyżej 6 miesięcy przed badaniem.

Badanie skierowane jest do pacjentów, w przypadku których inne terapie systemowe są nieskuteczne, w tym cyklosporynę, metotreksat lub PUVA (psoralen i ultrafiolet A), lub mają przeciwwskazania do takich terapii lub brak ich tolerancji.

  • Uczestnictwo w badaniu jest darmowe.
  • Konsultacje prowadzone są przez lekarzy z Centrum Medycznego w Łodzi.

Łuszczyca jest schorzeniem, którego leczenie jest trudne i często wywołuje objawy niepożądane. Dostosowanie skutecznego leczenia wymaga regularnego stosowania odpowiednich leków, częstych wizyt dermatologicznych i ścisłej współpracy z lekarzem prowadzącym, co zapewnione jest w trakcie badań klinicznych.

Jeśli masz >18 lat i rozpoznaną łuszczycę plackowatą, zgłoś się przez formularz internetowy do badania. Resztę informacji otrzymasz od naszych koordynatorów drogą telefoniczną.

Badanie prowadzone jest w lokalizacjach:


ŁUSZCZYCA to schorzenie występujące u 2-4% społeczeństwa. Charakteryzuje się obecnością grudek w początkowej fazie choroby, a następnie charakterystycznych blaszek łuszczycowych. Zmiany najczęściej lokalizują się na łokciach, kolanach oraz owłosionej skórze głowy. Istnieją także odmiany, w których zmianom skórnym towarzyszy zajęcie paznokci lub stawów.

Podstawą leczenia są stosowane miejscowo maści lub kremy. W bardziej zaawansowanych przypadkach stosowana jest fototerapia oraz leczenie farmakologiczne. Często niestety nawet tak kompleksowe leczenie bywa nieskuteczne, a przede wszystkim uciążliwe. Dlatego konieczne jest poszukiwanie nowych, lepszych form terapii.

Program dedykowany jest dla osób z co najmniej średnio zaawansowaną rozpoznaną już łuszczycą. Wymaga przyjmowania doustnie tabletek oraz regularnych wizyt dermatologicznych. Służą one przede wszystkim kompleksowej opiece i obserwacji pacjentów włączonych do badania.

Uczestnictwo w badaniu jest całkowicie darmowe, a wizyty prowadzone są przez lekarzy specjalistów dermatologów z wieloletnim doświadczeniem. Nie czekaj! Zwalcz łuszczycę już dziś!