Hipertriglicerydemia

Podwyższony poziom triglicerydów we krwi jest w dzisiejszych czasach powszechnym zaburzeniem, a przy tym często bagatelizowanym. Może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji w postaci zawału mięśnia sercowego czy innych chorób naczyń krwionośnych. Hipertriglicerydemia może mieć podłoże genetyczne, na którą nakładają się czynniki środowiskowe: przede wszystkim nieprawidłowa dieta, brak aktywności fizycznej, otyłość, nadużywanie alkoholu.

Nowa terapia dla pacjentów cierpiących na ciężką hipertriglicerydemię

Proponowaną terapią jest lek wpływający bezpośrednio na funkcjonowanie komórek wątrobowych odpowiedzialnych za metabolizm tłuszczów w naszym organizmie. Jest to nowoczesna technika radzenia sobie z zaburzeniami lipidów.

  • Badanie przeznaczone jest dla pacjentów powyżej 18 r.ż. z bardzo wysokim poziomem triglicerydów >500mg/dl (5.65 mmol/L), u których sama dieta lub dotychczasowe leczenie nie pozwala osiągnąć prawidłowych wartości cholesterolu.
  • Badanie prowadzone jest w ośrodkach badań klinicznych Clinnovate w Łodzi oraz Łęczycy. Wielospecjalistyczne placówki posiadają szeroką i doświadczoną kadrę lekarską, która zapewnia stałą opiekę nad pacjentem.
  • Uczestnictwo w badaniu jest bezpłatne.

Podwyższony poziom triglicerydów odkłada się w naczyniach krwionośnych, co może prowadzić do bardzo poważnych powikłań. Regulacja poziomu triglicerydów jest niezbędna do uniknięcia zawału mięśnia sercowego, udaru niedokrwiennego mózgu, rozwoju tętniaka.

Nie zwlekaj. Zgłoś się do badania korzystając z poniższego formularza. Wszystkich informacji udzieli Ci jeden z naszych koordynatorów drogą telefoniczną.

Badanie prowadzone jest w lokalizacjach: