Choroba zwyrodnieniowa kolana

Badanie kliniczne dla osób odczuwających ból w kolanie spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów.

Wiele osób z przewlekłym bólem kolana stosuje jedynie leki przeciwbólowe, które nie są w stanie w wystarczającym stopniu złagodzić bólu. Dzieje się tak ponieważ leki tego typu nie przynoszą zamierzonego skutku u niektórych osób lub ich stosowanie jest ograniczane z powodu występujących działań niepożądanych.

Badanie skierowane jest dla pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów (ChZS)

O badaniu

Badanie skierowane jest dla pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów (ChZS). Ocenie poddany będzie poziom bezpieczeństwa badanego leku w zmniejszeniu przewlekłego bólu kolana na skutek choroby zwyrodnieniowej stawów.
Badanie ma na celu sprawdzenie poprawy wydolności stawu kolanowego podczas swobodnego marszu.

Czym jest lek badany?

Lek badany jest produktem stosowany jako suplement do obecnej diety oraz przyjmowanych leków i ma na celu pomóc w poprawie wydajności stawów.

Jeśli okaże się, że kwalifikuje się Pan/Pani do udziału w tym badaniu i wyrazi Pan/Pani zgodę, prawdopodobieństwo otrzymania badanego leku wyniesie 100% – każdy pacjent zakwalifikowany do programu otrzyma lek badany.

Kto może wziąć udział?

Program lekowy obejmie tysiące pacjentów i potrwa przez 42 tygodnie.

Może Pan/Pani kwalifikować się do udziału, jeśli:

  • ma Pan/Pani powyżej 40 lat,
  • zdiagnozowano u Pana/Pani chorobę zwyrodnieniową stawów w stawie kolanowym,
  • próbował(a) już Pan/Pani stosować różne typy leków przeciwbólowych ale w ciągu dalszym odczuwany jest przewlekły ból w kolanie spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów.