Bakteryjne zapalenie pochwy

Bakteryjne zapalenie pochwy jest częstym schorzeniem u kobiet w wieku reprodukcyjnym. Objawy zapalenia są uciążliwe i uniemożliwiają chorym prawidłowe funkcjonowanie w życiu codziennym. Dolegliwości nie należy bagatelizować i nie zaleca się leczenia domowymi sposobami. Nieprawidłowo dobrana kuracja może spowodować nawrót niepożądanych objawów.

Udział w badaniu pozwala na pełną, dokładną diagnostykę uporczywych symptomów. Preparaty stosowane w projekcie są lekami o sprawdzonym działaniu, powszechnie używane w praktyce lekarskiej.

Objawy bakteryjnego zapalenia pochwy i rozpoznanie choroby

Typowym objawem zapalenia bakteryjnego pochwy jest wydzielina z pochwy o charakterystycznym, nieprzyjemnym zapachu i kremowej, szarej konsystencji. Oprócz upławów kobiety cierpiące na schorzenie skarżą się na ból i dyskomfort podczas stosunku. Bakteryjnemu zapaleniu może towarzyszyć pieczenie i obrzęk błony śluzowej pochwy.

Diagnostyka polega na podmiotowym i przedmiotowym badaniu. Już na etapie rozmowy lekarz jest w stanie wstępnie ustalić podejrzenie bakteryjnej waginozy. Potwierdzenie infekcji jest ustalane na podstawie wymazu – mierzona jest kwasowość -pH w środowisku pochwy, obecność tzw. komórek jeżowych oraz wykonywany jest posiew z antybiogramem. W ten sposób zostają wykluczone inne choroby o podobnych symptomach, jak grzybica czy rzęsistkowica.

Dla kogo przeznaczone jest badanie bakteryjnego zapalenia pochwy?

Badanie przeznaczone jest dla kobiet powyżej 18 roku życia, które rozpoznały u siebie wyżej wskazane objawy.

Jak przebiega badanie bakteryjnego zapalenia pochwy?

Każda Pacjentka z rozpoznanym bakteryjnym zapaleniem pochwy ma możliwość zastosowania sprawdzonej kuracji – głównie miejscowo, rzadziej doustnie – celem pozbycia się uporczywych objawów. Podczas leczenia niezbędne jest uzupełnienie fizjologicznej flory bakteryjnej pochwy. Kuracja odbywa się pod stałą opieką lekarza prowadzącego.

Jeżeli rozpoznajesz u siebie wyżej wskazane objawy bakteryjnego zapalenia pochwy, możesz zgłosić się do badania przez poniższy formularz. Szczegółowe informacje otrzymasz od naszych koordynatorów drogą telefoniczną.

 

Badanie prowadzone jest w lokalizacjach: