Atopowe Zapalenie Skóry

Atopowe Zapalenie Skóry

Masz trudną do wyleczenia egzemę? Dołącz do programu i skorzystaj z nowoczesnej terapii. Badanie przetestuje lek badany u osób z atopowym zapaleniem skóry o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego (AZS), lepiej znanym jako egzema.

O badaniu

Badanie przetestuje lek badany u osób z atopowym zapaleniem skóry o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego (AZS), lepiej znanym jako egzema.

Egzema należy do najczęściej spotykanych chorób skóry. Dotyka około 30% dzieci i 10% dorosłych. Standardowe objawy obejmują swędzenie i suchość. Egzema często nawraca, tzn. objawy ulegają złagodzeniu, ale potem wracają.

Obecne leki na egzemę, takie jak kremy  i maści sterydowe, czasami nie są zbyt skuteczne w przypadku osób z poważniejszymi przypadkami chorób skóry. Inne leki, takie jak kortykosteroidy doustne oraz inne leki dostępne na receptę, mogą powodować działania niepożądane. Dlatego ważne jest znalezienie nowych leków na egzemę.

Jaki lek będzie podawany?

Lek badany to potencjalna “terapia przeciwciałami”. Przeciwciała to białka krwi, które są częścią układu obronnego organizmu. Lek badany reaguje z białkiem w organizmie, które jest podejrzewane o powodowanie zapalenia w egzemie.

Jeśli weźmie Pan/Pani udział, będzie Pan/Pani otrzymywać lek badany lub placebo w postaci wstrzyknięć podskórnych.

Jeśli weźmie Pan/Pani udział w badaniu, potrwa ono około 28 tygodni. Cały lek stosowany w badaniu i wszystkie testy w ramach badania zostaną zapewnione bezpłatnie.

Kto może wziąć udział?

W badaniu weźmie udział około 300 osób.

Może Pan/Pani kwalifikować się do udziału, jeśli:

  • ma Pan/Pani od 18 do 75 lat
  • zdiagnozowano u Pana/Pani egzemę o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego
  • ma Pan/Pani egzemę, która nie ulega poprawie pomimo stosowania kremów do skóry, nie może Pan/Pani stosować kremów do skóry z powodu działań niepożądanych i/lub stosuje Pan/Oani leki ogólnoustrojowe (wpływające na cały organizm) na egzemę

Ponadto poprosimy Pana/Panią o udzielanie odpowiedzi na pytania i udział w badaniach lekarskich, aby sprawdzić czy badanie jest dla Pana/Pani odpowiednie.

Badanie prowadzone jest w lokalizacjach: