Archiwum Badania - Clinnovate : Clinnovate

Niewydolność serca z niedokrwistością spowodowaną niedoborem żelaza

Szacuje się, że w Polsce na niewydolność serca choruje ok. 650 tysięcy osób, a liczba ta ciągle rośnie. Niewydolność jest końcowym stadium różnych schorzeń serca, najczęściej zawału, kardiomiopatii i chorób zastawek.

Rozstrzenie oskrzeli przebiegające z zakażeniem pseudomonas aeruginosa

Rozstrzenie oskrzeli jest stanem związanym z trwałym uszkodzeniem ścian oskrzeli. Przebiega z uporczywym kaszlem oraz odkrztuszaniem gęstej, obfitej ilości wydzieliny.

Pomenopauzalne uderzenia gorąca

Uderzenie gorąca? Nocne poty? Bezsenność? To klasyczne objawy okresu okołomenopauzalnego. Nie musisz tego tolerować. Rozpoczyna się nowa terapia mająca na celu zniwelowanie uporczywych objawów u kobiet w wieku 40-65 roku życia.

Łuszczyca plackowata

Czy ktoś z Twojej rodziny choruje na łuszczycę? A może sam borykasz się z tym problemem?

Skorzystaj z najnowocześniejszej formy terapii. Weź udział w badaniu klinicznym z wykorzystaniem nowego leku.

Cukrzyca typu 2 z podwyższonym stężeniem trójglicerydów

Nie pozwól aby cukrzyca spowodowała problemy z sercem.

Wysokie stężenie trójglicerydów może zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia choroby serca, szczególnie u kobiet.

Grzybica pochwy

Cierpisz na kandydozę pochwy? Dołącz do programu i skorzystaj z nowoczesnej terapii.

Badanie przetestuje lek badany u kobiet z nawracającą grzybicą pochwy, która wystąpiła dotychczas kilkukrotnie.

Choroba zwyrodnieniowa kolana

Badanie kliniczne dla osób odczuwających ból w kolanie spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów.

Wiele osób z przewlekłym bólem kolana stosuje jedynie leki przeciwbólowe, które nie są w stanie w wystarczającym stopniu złagodzić bólu. Dzieje się tak ponieważ leki tego typu nie przynoszą zamierzonego skutku u niektórych osób lub ich stosowanie jest ograniczane z powodu występujących działań niepożądanych.

Ból gardła z powodu przeziębienia

Przeziębienie z towarzyszącym bólem gardła? Pozbądź się go w szybki i prosty sposób.

Badanie ma ocenić działanie zarejestrowanego już Diklofenaku, czyli leku o działaniu przeciwzapalnym.  Planuje się, że weźmie w nim udział  kilka tysięcy osób cierpiących na ból gardła oraz przeziębienie. Produkt wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Z tego powodu jest wskazany przede wszystkim w łagodzeniu bólów i stanów zapalnych. Instytuty badawcze opracowały spray, który stanowi nową formę przyjmowania leku.

Atopowe Zapalenie Skóry

Masz trudną do wyleczenia egzemę? Dołącz do programu i skorzystaj z nowoczesnej terapii.

Badanie przetestuje lek badany u osób z atopowym zapaleniem skóry o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego (AZS), lepiej znanym jako egzema.

Zaburzenia cholesterolu z nietolerancją statyn

Badanie  ma ocenić działanie leku nazywanego kwasem bempedojowym. Przeprowadzone zostanie w około 1000 ośrodkach badawczych w 30 krajach. Planuje się, że weźmie w nim udział około 12 600 osób dorosłych cierpiących na chorobę sercowo-naczyniową lub szczególnie narażonych na jej wystąpienie, mających wysoki poziom cholesterolu , u których wystąpiły powikłania związane z przyjmowaniem statyn.

Cukrzyca typu 2 pod kontrolą CGM

System ciągłego monitorowania glikemii pozwala na kontrolę poziomu glukozy we krwi przez całą dobę. Urządzenie stanowi sensor, który jest przymocowany do ciała, oraz odbiornika.   Dane wysyłane są do odbiornika bezprzewodowo. Badanie skierowane jest do osób cierpiących na choroby cukrzycowe.